• SSGH
 • 
 

 
  SSGH bckgrnd
  • WYBIERZ NISKOEMISYJNEGO LEXUSA

   Tworzymy technologię, dzięki której możemy zmieniać świat na bardziej bezpieczny i przyjazny. Dla współczesnego człowieka naczelną wartością jest zdrowie. Z troski o nie konsekwentnie eliminujemy ze swojego otoczenia szkodliwe czynniki, dokonując świadomych, odpowiedzialnych wyborów. Takim właśnie jest zakup samochodu z niskoemisyjnym napędem hybrydowym, który emituje zdecydowanie mniej szkodliwych substancji (NOx) niż pojazd wyposażony w tradycyjny napęd. W ten sposób dbamy o jakość powietrza, którym oddychamy my i nasi bliscy. 

  • WYBÓR Z MYŚLĄ O ZDROWIU

   Napęd hybrydowy to sprawdzona i popularna na całym świecie technologia, która umożliwia oszczędność paliwa, mniejsze emisje spalin i przyczynia się bezpośrednio do poprawy jakości Twojego życia. W obliczu ogromnego problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska i obecny w naszych miastach smog, powinniśmy ze szczególnym namysłem podchodzić do wyboru samochodu. Świadomość tego, że oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej, może być impulsem do zmian. Każdy z nas ma bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddycha.

  • ZATRZYMAJ SMOG

   Szkodliwość smogu nie budzi żadnych wątpliwości. Wielokrotnie powtarzane badania na grupach kontrolnych na całym świecie jasno pokazują, jak destrukcyjne, szczególnie dla dzieci i osób starszych, jest oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Znaczącą rolę tego stanu rzeczy przypisuje się technologii Diesla. Transport drogowy odpowiada za emisję 40 proc. tlenków azotu w Europie. Ok. 80 proc. tych emisji pochodzi właśnie z samochodów z silnikiem Diesla. Silniki wysokoprężne emitują znaczące ilości pyłów PM10, który pogłębia choroby płuc i układu krążenia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała spaliny emitowane przez silniki Diesla na listę substancji powodujących raka.

  • PRAWO DO CZYSTEGO POWIETRZA

   Dążąc do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, Unia Europejska wprowadza kolejne obostrzenia, które mają spowodować odwrót od silników Diesla. Niebawem życie z autem wyposażonym w taki rodzaj napędu stanie się wyjątkowo uciążliwe. Zaostrzenie norm emisji spalin wprowadzane przez Unię Europejską zmniejsza opłacalność Diesli. Kolejne europejskie miasta zapowiadają poważne ograniczenia dla właścicieli samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne. Z kolei posiadanie hybrydy wiąże się z coraz większymi przywilejami i korzyściami. Władze samorządów w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej przychylne posiadaczom ekologicznych samochodów.

   Każdy z nas może włączyć się w działania mające na celu poprawę jakości życia i zdrowia wszystkich mieszkańców. Stop smog. Go hybrid.

POZNAJ LEXUSA LC

Jeśli istnieje samochód zdolny pozostawiać trwałe zmysłowe wrażenia, to jest nim nowy Lexus LC. Wyszliśmy od obsypanego nagrodami koncepcyjnego samochodu LF-LC i krok po kroku zmieniliśmy go w fantastyczny model produkcyjny. Lexus LC to coś więcej niż 4-miejscowe coupé zwracające uwagę atrakcyjną powierzchownością. To samochód dopracowany do perfekcji przez zespół ponad 4000 designerów, inżynierów i techników, by jazda nim była prawdziwie wyjątkowym doświadczeniem.

 • 
 

 
  2017 lexus lc key features
  • Nowy symbol awangardy

   Charakterystyczna dla Lexusa wrzecionowata atrapa chłodnicy stanowi dopełnienie oryginalnego układu świateł, a kunszt naszych inżynierów pozwolił na bardzo niskie poprowadzenie maski. W tylnej połowie pojazdu dach opada pomiędzy szerokie nadkola, które podkreślają muskularną sylwetkę samochodu.

  • Najnowocześniejsze układy napędowe

   LC 500 wyposażony w 5-litrowy silnik benzynowy V8 i 10-biegową automatyczną skrzynią biegów z bezpośrednią zmianą przełożeń zachwyca reakcją na naciśnięcie pedału przyspieszenia. Natomiast 500h napędzany jest przez nasz pierwszy na świecie czterostopniowy układ hybrydowy Multistage Hybrid złożony z 3,5-litrowego silnika benzynowego V6 i zaawansowanego silnika elektrycznego.

  • Rasowe Gran Turismo

   LC 500 z ręcznie montowanym silnikiem 5-litrowym zachwyca reakcją na naciśnięcie pedału przyspieszenia i wspaniałym brzmieniem jednostki V8. 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów z bezpośrednią zmianą przełożeń działa niesamowicie szybko, a układ AI-SHIFT wybiera optymalne przełożenie z uwzględnieniem preferowanego przez kierowcę stylu jazdy.

  • Zaawansowane i lekkie rozwiązania konstrukcyjne

   Do budowy dachu i szkieletu drzwi Lexusa LC posłużyło niezwykle wytrzymałe, a przy tym wyjątkowo lekkie tworzywo CFRP (Carbon Fibre Reinforced Plastic — tworzywo sztuczne wzmacniane włóknami węglowymi). Poszycie drzwi, pokrywy bagażnika i maski wykonane jest z lekkiego aluminium, a rama nadwozia coupé — ze stali o szczególnie wysokiej wytrzymałości na rozciąganie.

  • Kokpit zwrócony do kierowcy

   Ergonomiczny i przemyślany kokpit stwarza kierowcy warunki do bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Elementy sterujące i wyświetlacze rozmieszczono intuicyjnie, właśnie tam, gdzie są oczekiwane i potrzebne. Często używane elementy, takie jak selektor trybu jazdy, zebrane są przy kierownicy, by sięgało się do nich łatwo i naturalnie.

  • Inteligentne technologie

   Inspirowany supersamochodem LFA wyświetlacz z efektem 3D, nowy ekran multimedialny z touchpadem i duży, kolorowy projektor HUD, są źródłem zarówno informacji, jak i rozrywki.

INTERAKTYWNIE ODKRYJ LEXUSA LC

Tworząc Lexusa LC, nowy luksusowy model coupé, niczego nie pozostawiliśmy przypadkowi. Dlatego pod uwodzicielskim nadwoziem kryje się absolutnie bezkompromisowa konstrukcja. Zaprojektowany tak, aby przewyższać wszystkie oczekiwania, model coupé LC wyznacza początek nowego etapu w historii Lexusa.

 • INTERAKTYWNIE ODKRYJ LEXUSA LC

  Model przedstawiony powyżej nie jest reprezentatywny dla całej gamy.


 

 
  Akcesoria

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

INNE MODELE W NASZEJ GAMIE