• SSGH
 • 
 

 
  SSGH bckgrnd
  • WYBIERZ NISKOEMISYJNEGO LEXUSA

   Tworzymy technologię, dzięki której możemy zmieniać świat na bardziej bezpieczny i przyjazny. Dla współczesnego człowieka naczelną wartością jest zdrowie. Z troski o nie konsekwentnie eliminujemy ze swojego otoczenia szkodliwe czynniki, dokonując świadomych, odpowiedzialnych wyborów. Takim właśnie jest zakup samochodu z niskoemisyjnym napędem hybrydowym, który emituje zdecydowanie mniej szkodliwych substancji (NOx) niż pojazd wyposażony w tradycyjny napęd. W ten sposób dbamy o jakość powietrza, którym oddychamy my i nasi bliscy. 

  • WYBÓR Z MYŚLĄ O ZDROWIU

   Napęd hybrydowy to sprawdzona i popularna na całym świecie technologia, która umożliwia oszczędność paliwa, mniejsze emisje spalin i przyczynia się bezpośrednio do poprawy jakości Twojego życia. W obliczu ogromnego problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska i obecny w naszych miastach smog, powinniśmy ze szczególnym namysłem podchodzić do wyboru samochodu. Świadomość tego, że oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej, może być impulsem do zmian. Każdy z nas ma bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddycha.

  • ZATRZYMAJ SMOG

   Szkodliwość smogu nie budzi żadnych wątpliwości. Wielokrotnie powtarzane badania na grupach kontrolnych na całym świecie jasno pokazują, jak destrukcyjne, szczególnie dla dzieci i osób starszych, jest oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Znaczącą rolę tego stanu rzeczy przypisuje się technologii Diesla. Transport drogowy odpowiada za emisję 40 proc. tlenków azotu w Europie. Ok. 80 proc. tych emisji pochodzi właśnie z samochodów z silnikiem Diesla. Silniki wysokoprężne emitują znaczące ilości pyłów PM10, który pogłębia choroby płuc i układu krążenia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała spaliny emitowane przez silniki Diesla na listę substancji powodujących raka.

  • PRAWO DO CZYSTEGO POWIETRZA

   Dążąc do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, Unia Europejska wprowadza kolejne obostrzenia, które mają spowodować odwrót od silników Diesla. Niebawem życie z autem wyposażonym w taki rodzaj napędu stanie się wyjątkowo uciążliwe. Zaostrzenie norm emisji spalin wprowadzane przez Unię Europejską zmniejsza opłacalność Diesli. Kolejne europejskie miasta zapowiadają poważne ograniczenia dla właścicieli samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne. Z kolei posiadanie hybrydy wiąże się z coraz większymi przywilejami i korzyściami. Władze samorządów w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej przychylne posiadaczom ekologicznych samochodów.

   Każdy z nas może włączyć się w działania mające na celu poprawę jakości życia i zdrowia wszystkich mieszkańców. Stop smog. Go hybrid.

PRZYGOTUJ SIĘ NA NOWĄ, BRAWUROWĄ STYLISTYKĘ

Ekscytujący Lexus ES jest elegancki, a za razem wyzywający i za nic ma powszechne wyobrażenia o sedanach klasy premium. Jeszcze niższa, szersza i smuklejsza linia nadwozia to efekt nowatorskich i przełomowych koncepcji projektantów. ES łączy sylwetkę przywodzącą na myśl sportowe coupé z przestronnością i elegancją na miarę flagowego sedana. To prestiżowy oraz niezwykle komfortowy samochód.


 

 
  2019 lexus es hybrid key features
 • Nowa, brawurowa stylistyka

  Konstrukcja podwozia sprawia, że Lexusa ES wyróżnia elegancki profil boczny, szeroka sylwetka i nisko położony środek ciężkości. Mimo dachu poprowadzonego niczym w modelach coupé nasz sedan klasy executive zapewnia mnóstwo miejsca na nogi i przestrzeni dla pasażerów.

  Więcej informacji o stylistyce

 • Innowacyjne rozwiązania techniczne

  Projektor HUD ułatwia kierowcy Lexusa ES skupienie się na jeździe. Selektor trybu jazdy ulokowano obok ramki osłony licznika, dzięki czemu można nim łatwo sterować bez konieczności zmiany pozycji za kierownicą. Zaawansowane funkcje interfejsu człowiek-maszyna łączą się z wyrafinowanym wzornictwem, zapewniając intuicyjność i łatwość obsługi, a zintegrowane wyświetlacze sprawiają niezwykłe wrażenie głębi i oferują szerokie możliwości personalizacji.

  Więcej informacji o innowacyjnych rozwiązaniach technicznych

 • Bezpieczeństwo na pięć gwiazdek

  Bez względu na to, dokąd wybierasz się w nowym Lexusie ES, dobrze wiedzieć, że prowadzisz najbezpieczniejszego w historii sedana klasy premium poddanego testom Euro NCAP, w których przyznano mu najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę. Wszystkie modele ES są wyposażone w najnowszy pakiet Lexus Safety System +, który obejmuje zaawansowane technologie stworzone z myślą o zapobieganiu trzem najczęstszym rodzajom wypadków: uderzeniom w tył pojazdu, wypadkom spowodowanym opuszczeniem pasa ruchu i kolizjom z udziałem pieszych.

  Więcej informacji o wyższym poziomie bezpieczeństwa

 • Stylizacja F SPORT

  Odkryj dodatkowe możliwości: dwie wersje kolorystyczne do wyboru, układ AVS w wyposażeniu standardowym, aktywne rozpórki z przodu i z tyłu, tylny spojler, 19-calowe obręcze kół, ukośny wzór atrapy chłodnicy i wstawki aluminiowe, w tym pedały z aluminium.

  Więcej informacji o stylizacji F SPORT

 • Dynamiczny tempomat radarowy

  Dynamiczny tempomat radarowy, sprzężony z asystentem jazdy z dużą prędkością oraz asystentem rozpoznawania znaków drogowych, pomaga kierowcy utrzymać bezpieczną odległość od jadącego przed nim samochodu. Gdy pas ruchu zwolni się, ES samoczynnie przyspiesza do wybranej wcześniej prędkości podróżnej.

 • Przedstawiamy LEXUSA ES F SPORT

  Odkryj dodatkowe możliwości: dwie wersje kolorystyczne do wyboru, układ AVS w wyposażeniu standardowym, aktywne rozpórki z przodu i z tyłu, tylny spojler, 19-calowe obręcze kół, ukośny wzór atrapy chłodnicy i wstawki aluminiowe, w tym pedały z aluminium.

ZOBACZ DOSTĘPNE KOLORY NADWOZIA

Dopasuj Lexusa ES do swoich oczekiwań. Zobacz, jak się prezentuje w różnych kolorach, lub przejdź dalej, aby poznać oferowane funkcje i obejrzeć galerię zdjęć.

Dotknij samochodu, aby się obrócić

ES 300h Omotenashi / Black (lakier niemetaliczny)

INTERAKTYWNIE ODKRYJ LEXUSA ES

ODKRYJ LEXUSA ES

Model przedstawiony powyżej nie jest reprezentatywny dla całej gamy.

INNE MODELE W NASZEJ GAMIE